PUCHAR POLSKI KOBIET – PODZIĘKOWANIE

 

W niedzielę 30 marca b.r. w hali Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji odbył się pierwszy, historyczny turniej indywidualny kobiet.

 

Wydarzenie zorganizowane przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów i Urząd Miasta Józefowa na żywo transmitował kanał TVP Sport.

 

Bezkonkurencyjna okazała się Marzena Karpińska (48,6 kg). W rwaniu uzyskała kolejno 75, 78 i 80 kg. Także w podrzucie zawodniczka LKS Znicz Biłgoraj dyktowała warunki – zaliczyła kolejno 90, 93, 95 kg, co dało jej łącznie w dwuboju 175 kg i 283.8 pkt. Tym samym została historyczną triumfatorką Indywidualnego Puchar Polski Kobiet 2014! 

 

W Józefowie m.in. obecni byli:

  • Ilja Aleksandrowicz Iljin - kazachski sztangista, mistrz olimpijski z Pekinu, mistrz olimpijski z Londynu, trzykrotny mistrz świata, rekordzista świata w dwuboju z wynikiem 418 kg (185 kg - rwanie, 233 kg - podrzut), rekordzista świata w podrzucie - 233 kg w wadze do 94 kg
  • Adrian Zieliński – polski sztangista, mistrz olimpijski z Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w podnoszeniu ciężarów w wadze do 85 kg, mistrz świata
  • Szymon Kołecki - były polski sztangista, zdobywca srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku, 4-krotny medalista mistrzostw świata, 6-krotny medalista mistrzostw Europy (5-krotny mistrz Europy). Obecnie prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów
  • Piotr Małachowski – polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie dyskiem, dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich – w 2008 w Pekinie zdobył srebrny medal.

 

Nad całością imprezy czuwał trzykrotny olimpijczyk Pan Grzegorz Kleszcz – Prezes Zarządu Klubu Sportowego Wimet Józefów.

 

Naszą firmę reprezentował zastępca Prezesa Zarządu Pan mgr inż. Ignacy Korab, który odebrał od Szymona Kołeckiego – prezesa Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów - okolicznościowe podziękowanie.

 « powrót