Malowanie dróg - pasów

 MALOWANIE DRÓG I PARKINGÓW

Własne, profesjonalne malowarki drogowe cenionej amerykańskiej firmy Graco oraz doświadczone ekipy

montażowe zapewniają wysoką jakość i szybką realizację zleconych prac w dziedzinie malowania dróg i parkingów.

 

PZM Wimet Józefów świadczy kompleksowe usługi w zakresie poziomego oznakowania dróg i parkingów w zależności od potrzeb Klientów:

  • Cienkowarstwowe farbami
  • Grubowarstwowe (masa chemoutwardzalna) - gładkie i strukturalne

 

 

Oznakowanie cienkowarstwowe

 

Malowanie dróg i parkingów w technologii oznakowania cienkowarstwowego wykonuje się przy użyciu jednoskładnikowych farb akrylowych rozpuszczalnikowych, o zawartości rozpuszczalnika do ok. 25%. Jest to najbardziej popularna i najbardziej powszechna technologia w naszym kraju. Położona warstwa farby wysycha wskutek odparowania zawartych w niej rozpuszczalników. Grubość takiego oznakowania według Szczegółowych Warunków Technicznych dla Znaków Drogowych Poziomych to max 0,8 mm. Aby uzyskać efekt odblaskowy, powłokę farby posypuje się specjalnym granulatem szklanym, tzw. mikrokulą. Zalety: łatwa w aplikacji, najtańsza na rynku. Wady: krótka trwałość.

Oznakowanie grubowarstwowe

 

Oznakowanie grubowarstwowe wykonuje się materiałami dającymi możliwość nakładania powłoki o grubości od 0,9 do 5 mm. W porównaniu do technologii cienkowarstwowej wyróżnia je zdecydowanie dłuższa trwałość oraz lepsza widoczność zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych - deszcz, mgła, itp. Oznakowanie chemoutwardzalne może być wykonywane z mas chemoutwardzalnych dwuskładnikowych - masy oraz utwardzacza mieszanych w proporcjach 98:2 %, lub farb chemoutwardzalnych dwu lub trójskładnikowych również mieszanych w proporcjach 98:2 lub 1:1. Oznakowanie chemoutwardzalne wyróżnia się długą trwałością powłoki przy utrzymaniu wymaganych parametrów. Malowanie dróg i parkingów w tej technologii stosowane jest w miejscach o szczególnym natężeniu ruchu i w miejscach gdzie oczekiwany okres trwałości jest największy - przejścia dla pieszych, linie bezwzględnego i warunkowego zatrzymania, strzałki kierunkowe, itp.

 

Oferowane przez naszą firmę malowanie dróg i parkingów sprawdza się doskonale w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Efekt odblaskowy, odpowiednia wyrazistość kolorów oraz trwałość oznakowania gwarantuje niezawodność widoczności bez względu na porę dnia i warunki atmosferyczne. Prace przeprowadzamy tak, aby w jak najmniejszym stopniu powodować utrudnienia w ruchu.

 

Posiadamy malowarki renomowanej, amerykańskiej firmy GRACO

 

(ogólne warunki gwarancji)