PPOŻ - Ochrona Przeciwpożarowa

 

 

 

Gaśnice proszkowe

 

Ze względu na zasadę działania występują dwa typy gaśnic:
stało ciśnieniowe z manometrem kontrolnym oraz nabojowe. Każdy typ może byćprzeznaczony do gaszenia pożarów klasy BC lub ABC.Gaśnice proszkowe służą do zabezpieczenia wszelkiego rodzaju budynków biurowych i mieszkalnych, hal fabrycznych, magazynów, pojazdów mechanicznych, wagonów kolejowych itp.

 

 

 

 Gaśnice i urządzenia śniegowe

 

 W gaśnicach śniegowych czynnikiem gaszącym pożar jest dwutlenek węgla (CO2). Występuje on w postaci skroplonej w ciężkich i solidnych zbiornikach. Przeznaczenie gaśnic i agregatów śniegowych to pożary klasy A i B a także E do 1000V. Dwutlenek węgla nie pozostawia śladów po gaszeniu, dlatego polecany jest do gaszenia instalacji, tablic i rozdzielni elektrycznych. Oferujemy Państwu zróżnicowany asortyment gaśnic śniegowych. 

 

 

 
 

 

Gaśnice przewoźne

 

Agregaty proszkowe zbudowane na kółkach są przeznaczone do zabezpieczenia pomieszczek wielkogabarytowych (np. dworce, hale lotnisk, magazyny) jak również obiektów o podwyższonym zagrożeniu przeciwpożarowym (np. stacje benzynowe).

 

 

 

 

 


 

Koce gaśnicze

 

Koc gaśniczy jest to płachta z tkaniny całkowicie niepalnej (włókno szklanego) o powierzchni około 2 m2. Przechowuje się go w specjalnym futerale. Służy do tłumienia pożaru w zarodku przez odcięcie dopływu powietrza do palącego się przedmiotu. 

 

 

 


 

Szafki na gaśnice

 

Szafki na gaśnice przeznaczone są do przechowywania i zabezpieczenia gaśnic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Hydranty zewnętrzne i wewnętrzne

 

Hydranty zewnętrzne to zawory wbudowane w sieć wodociągową przeciwpożarową, przeznaczone do pobierania z tej sieci wody do celów przeciwpożarowych zaś hydranty wewnętrzne są to zawory zainstalowane na specjalnej sieci wodociągowej obudowanej  szafką i wyposażoną w zawór hydrantowy, wąż pożarniczy i prądownice.

 

 

 

 


 
 

Armatura przyłączeniowa

 

W naszej ofercie znajdą Państwo pełną ofertę rynkową armatury przyłączeniowej z aluminium, mosiądzu i ZNAL-u. oferujemy m.in.: łączniki tłoczne i ssawne, przełączniki (redukcje), zawory hydrantowe nasady, pokrywy nasad, złącza kołnierzowe itp.

 

 

 

 

 


 

 

Węże tłoczne i hydrantowe

 

Węże tłoczne wykonane są z białej taśmy poliestrowej, połączone metodą wulkanizacji z wewnętrzną wkładką 'desmopan' koloru czarnego. Węże standardowo zataśmowane są łącznikami ze stopu jednakże na życzenie stosujemy łączniki mosiężne lub ze ZNAL-u. Oferowane średnice: 25, 52 mm. Oferowane standardowe długości 15, 20m lub na zamówienie.

 

 

 

 

 


 

 

Prądownice

 

Prądownice hydrantowe ze względu na wiele modeli produktów są bardzo szerokim tematem.Wyróżniamy prądownice zamykane czyli posiadające zawór kulowy, jak również prądownice otwarte czyli bez zaworu. Inne kryteria to sposób trzymania, stały lub modyfikowalny strumień wody czy w końcu materiał z którego są wykonane(tworzywo sztuczne, aluminium). by zaspokoić potrzeby każdego klienta oraz każdej specyficznej sytuacji stosowania.

 

 

  

 

 

Wieszaki do gaśnic

 

Duża różnorodność gaśnic wymusza stosowanie różnych wieszaków w zależności od producenta gaśnicy i rozmiaru gaśnicy. Posiadamy szeroki asortyment wieszkaów do różnego rodzaju gasnic.