SPRZĘT POLICYJNY

Kolczatki drogowe

 

.

Metro Trooper Defender
3 metrowy model kolczatki policyjnej – jest doskonały na węższych ulicach w mieście i małych drogach poza miastem. 4,5 metrowy model kolczatki policyjnej – jest wystarczający na wielopasmowe jezdnie. Kilkadziesiąt sztuk dostarczonych dla Polskiej Policji. 7,5 metrowy model kolczatki policyjnej – znajduje zastosowanie na autostradach, przy wjazdach na lotniska i tereny wojskowe, jak również punktach kontrolnych. Sprawdzony przez Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Kolczatki drogowe STINGER zostały zaprojektowane z myślą o szybkiej i niezawodnej obsłudze. Aby użyć kolczatki wystarczy ją rozciągnąć lub wyrzucić na drogę. Jej konstrukcja sprawia, że rozkłada się w mgnieniu oka, dając policjantom czas na zajęcie bezpiecznych pozycji. Możliwość pokrycia całej szerokości drogi oraz maskujący kolor zmniejszają możliwość uniknięcia kolczatki przez podejrzanych. Po przejechaniu zatrzymywanego pojazdu, kolczatkę można usunąć z drogi jednym szarpnięciem, aby umożliwić przejazd ścigającym go pojazdom i innym uczestnikom ruchu.

Bezpieczne zatrzymanie pojazdu pędzącego ponad 200 km/h

 

      

SYSTEM STINGER opiera się na opatentowanej technologii zapewniającej najbardziej skuteczne wbicie kolców w opony. W pierwszej chwili, kiedy koło najeżdża na kolczatkę, jej moduły automatycznie przechylają się w stronę opony, ustawiając kolce pod właściwym kątem. Dzięki temu, mogą się one wbić na maksymalną głębokość. Kiedy opona naciska na kolec, gumowa osłonka zostaje przebita i kolec wchodzi głęboko w oponę. Puste w środku kolce spuszczają powietrze powoli, nie dopuszczając do rozerwania opony i nagłej utraty kontroli nad pojazdem przez kierowcę. Obracająca się opona wprowadza kolec jeszcze głębiej, a przechylający się w drugą stronę moduł kolczatki, pozwala na wyciągnięcie kolca, który pozostaje w oponie. Przy kolejnym obrocie koła kolce zostają całkowicie wbite; na drodze nie pozostają żadne części ani odpadki. W oponę wbija się zwykle 4 –6 kolców i powodują one spuszczenie powietrza w ciągu 12-20 sekund

 

Wytrzymała konstrukcja pozwalająca na wieloletnie użytkowanie

 

     

 

Każda wersja STINGERa jest konstrukcją wielokrotnego użytku, złożoną z modułów wykonanych z wysokowytrzymałego sprężystego tworzywa sztucznego, gotowych do ciężkiej pracy w najtrudniejszych warunkach. Całość jest zaprojektowana tak, by przetrwać wielokrotne uderzenia samochodów jadących z prędkością nawet 210 km/h. Gdyby jednak kolczatka została uszkodzona, pojedyncze moduły można z łatwością wymienić. Łączące je elementy są wykonane ze stali nierdzewnej o długiej żywotności. Kolce są zrobione ze stali 304-T7, która zapewnia doskonałą wytrzymałość i skuteczną penetrację opony. Każda kolczatka STINGER jest dostarczana wraz z kolcami na wymianę, osłonkami ochronnymi i przyrządem do wymieniania kolców, w walizce pozwalającej na szybkie wyjęcie i użycie kolczatki.

 

     

Bezpieczne zatrzymanie zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych

 

 

Walizkowy Zestaw Zapora

 

Zestaw jest przeznaczony do oznaczania miejsc kolizji, wypadków oraz awarii w pasie drogowym.

 

.      

 

Oferowany zestaw wykonujemy w konfiguracjach dostosowanych do Policji, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej jak również Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Znaki drogowe będące na wyposażeniu zestawu pakowane są w tekstylne pokrowce, które zabezpieczają znaki w transporcie.

   

 

Dyski sygnalizacyjne są bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne niż tradycyjne race świetlne. Emitowane światło ostrzegawcze jest pozbawione iskier, otwartego ognia i nie wydziela szkodliwych gazów czy dymu.

 

 

 

 

Pałki teleskopowe

 

.Niehartowane

 

 

 

Symbol
Długość
Kolor
Typ
WIMET-16N BLK
16"
czarny
niehartowana
WIMET-16N CHR
16"
srebrny
niehartowana
WIMET-21N BLK
21"
czarny
niehartowana
WIMET-21N CHR
21"
srebrny
niehartowana

 

 

 

 

 

 

 

Hartowane

 

Symbol
Długość
Kolor
Typ
WIMET-16H
16"
czarny
hartowana
WIMET-18H
18"
czarny
hartowana
WIMET-21H
21"
czarny
hartowana
WIMET-21Hk
21"
khaki
hartowana
WIMET-21Hd
21"
piaskowy
hartowana
WIMET-23H
23"
czarny
hartowana
WIMET-26H
26"
czarny
hartowana

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hartowane kompaktowe

Symbol
Długość
Kolor
Typ
WIMET-16HS
16"
czarny
hartowana kompaktowa
WIMET-18HS
18"
czarny
hartowana kompaktowa
WIMET-21HS
21"
czarny
hartowana kompaktowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hartowane kompaktowe z ergonomiczną rączką

Symbol
Długość
Kolor
Typ
WIMET-16HE
16"
czarny
hartowana z ergonomiczna rączką
WIMET-18HE
18"
czarny
hartowana z ergonomiczna rączką
WIMET-21HE
21"
czarny
hartowana z ergonomiczna rączką
WIMET-23HE
23"
czarny
hartowana z ergonomiczna rączką
WIMET-26HE
26"
czarny
hartowana z ergonomiczna rączką

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lustra inspekcyjne

 

Lustra na wysięgniku teleskopowym

Wytrzymałe, odporne i zarazem bardzo lekkie, wszystkie lustra wraz z wysięgnikiem teleskopowym.

 

Przeznaczone do kontroli pirotechnicznej w miejscach trudno dostępnych np. inspekcja pojazdów (podwozia samochodów), wysokich półek itp. oraz do obserwacji z ukrycia.

 

Dla skutecznej inspekcji w dzień i w nocy, lustra 321 i 322 R są seryjnie wyposażone w oświetlenie LED-owe (funkcjonujące za pomocą 3 baterii AAA dostarczonych w zestawie).

 

Oświetlenie, dzięki szczelnej obudowie, jest niezawodne także na zewnątrz.

 

Część optyczna Polymir® jest nietłukąca, nieodkształcalna i oferuje obraz wyjątkowej jakości, bez zniekształceń.

 

Lustra inspekcyjne posiadają 3-letnią gwarancję (na część optyczną i wysięgnik).            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

162mm ESP z latarką Magnum

 

Panoramiczne lusterko inspekcyjne firmy ESP o średnicy 162 mm z latarką Magnum (14 diod LED) i regulowanym teleskopowym styliskiem 500-1050 mm. Przeznaczone do kontroli pirotechnicznej w miejscach trudno dostępnych np. inspekcja pojazdów (podwozia samochodów), wysokich półek itp. oraz do obserwacji z ukrycia. 

Rękojeść - typu "H" (identyczna jak w pałkach teleskopowych) wykonana z szorstkiej antyalergicznej oraz antypoślizgowej gumy w kolorze black zapewnia pewny chwyt podczas użytkowania.

Lustro - okrągłe, panoramiczny kształt zwiększa kat obserwacji np. za rogiem, średnica zewnętrzna 162 mm, średnica powierzchni lustra 145 mm. Wyposażone w przegub umożliwiający regulacje kąta widzenia. Wykonane z nietłukącego polimeru, Lustro jest łatwo usuwalne ze styliska.

Stylisko - lekki wykonany z duraluminium dwu rurowy drążek teleskopowy regulowany w zakresie od 500 do 1050 mm.

Magnum - lekka taktyczna latarka z 14 diodami LED. Gładki odbłyśnik zapewnia równy pierścień zewnętrzny (cecha pożądana w latarkach taktycznych). Szyba ochronna reflektora wykonana z odpornego na uszkodzenia poliwęglanu

 

 

 

 

Wykrywacze metalu

 

GARRETT SUPERSCANNER V

 

wysoka czułość: wykrywa pistolety noże, nożyki, lekarstwa owinięte folią oraz małą biżuterię

automatyczna kalibracja: mikroprocesor cyfrowy eliminuje konieczność okresowych regulacji czułości.

wzmocniona i wytrzymała obudowa z ABS

duża powierzchnia detektora umożliwia szybkie i dokładne skanowanie.

nie wymaga narzędzi do wymiany standardowej baterii 9V (dołączanej w zestawie)

dostępne opcjonalne zestawy akumulatorów i ładowarki akumulatorów .

głośny alarm dźwiękowy i jasnoczerwona dioda LED sygnalizują wykrycie metalu

specjalny przycisk ułatwia wykrywanie z pominięciem wykrywania pobliskich metali  w otoczeniu, takich jak pręt zbrojony, metalowe ściany, itp....

Trójkolorowy wskaźnik LED:

zielona dioda LED wskazuje na WŁĄCZENIE;

pomarańczowa dioda LED wskazuje NISKI POZIOM BATERII:

czerwona dioda LED wskazuje ALARM 

 

 

GARRETT AT PRO V

 

 

 Garrett AT PRO stanowi klasę samą w sobie. Jest to jedyny wykrywacz na rynku charakteryzujący się funkcjonalnością wykrywacza naziemnego, będąc równocześnie wodoszczelnym. Niesamowitą użyteczność wykrywacza gwarantują takie cechy jak np. tryb poszukiwań "PRO". Pozwala on rozpoznać rodzaj metalu i głębokość namierzonego znaleziska bez spoglądania na wyświetlacz. Poznaj zupełnie nowy rodzaj doznań z poszukiwań jakimi są poszukiwania podwodne. Poszerzone parametry dyskryminacji pomogą rozróżnić wielkość żelaznych znalezisk, a czytelny wyświetlacz pokaże wszystko czego nie wychwyci Twoje ucho dając maksymalną skuteczność przy poszukiwaniach lądowych i podwodnych.

 

 

 Kamizelki dla służb mundurowych

 

 

 Rzutki ratunkowe

 

Oferowane przez nas rzutki ratunkowe wykonane są z miękkiego materiału w kształcie walca, w którym umieszczona jest linka.

W środku przymocowany ciężarek służący do uzyskiwania większych odległości.

Rzutki zostały zaprojektowane do ręcznego wyrzucenia z brzegu lub łodzi w kierunku osoby tonącej.

 

1. Rzutka ratunkowa standardowa.

 

Składa się z rękawa, umieszczonego w nim pływaka oraz 25 m nietonącej liny o średnicy 6 mm. Konstrukcja i sposób klarowania liny umożliwiają natychmiastowe i niezawodne jej użycie. Rzutka jest dostępna również w wersji z liną o średnicy 10 mm. Wyposażona w taśmę odblaskową.

 

 

 

2. Rzutka ratunkowa kajakowa.

 

Składa się z rękawa i umieszczonej w nim 20 m nietonącej liny o średnicy 10 mm. Konstrukcja i sposób klarowania liny umożliwiają natychmiastowe i niezawodne jej użycie.

 

 

3. Pas na rzutkę ratunkową.

 

 

Mocowany na regulowanym pasie biodrowym zasobnik na różne typy rzutek, ułatwia noszenie rzutki bez konieczności używania rąk.

 

Rzutki są przystosowane do pracy na wszystkich typach wody w zakresie temperatur od -5°C do +40°C, posiadają odpowiednie zaczepy, służące do zamocowania linki do burty lub innego miejsca, a także do uchwycenia linki czy pokrowca ręką, pozwalające na opasanie siebie albo tonącego i wykonanie zamocowania.

Lina wykonana jest z jedwabiu polipropylenowego (miękkość, brak splątań liny) co zapewnia dobry kontakt z dłonią ratownika.

Ciężarek w rękawie owinięty miękką pianką nie powodujący urazów u ratowanego.

Skuteczny zasięg rzutu wynosi około 20 m.